V patách jí kráčí Smrt

Čarodějku na procházce v háji uštkly zmije,

všichni hadi pochcípali, ale vědma žije.

 Zaklínač IV. – Čas opovřežení

Andrzej Sapkowski

Leonardo 2011

342 stran napínavého čtení

Nyní vám chci představit čtvrtý díl série Zaklínač a druhý román o Geraltovi a Ciri.

Válka je za dveřmi. Nilfgaard i království zbrojí a připravují se na boj. Čarodějové se sjíždějí na ostrov Thanedd, aby rozhodli o osudu světa. Nilfgaardský císař stále hledá Ciri, aby uklidnil nepokoje v Cintře. Jenže Lvíče z Cintry mu stále uniká.

zaklinac-cas-opovrzeni-brozovana-300-0-1000x1000

Yennefer a Ciri na ostrov míří také. Ciri se zde bude učit ve škole pro čarodějky, Yennefer se musí zúčastnit zasedání Rady. Jenže Ciri utíká, až se dostane ke Geraltovi. A tehdy se Yennefer po dlouhé době potká s bělovlasým zaklínačem.

„Nepleť si vesmír s odrazem hvězd na hladině jezera“

Geralt a Vilgefortz

Na ostrově se však něco pokazí a mezi čaroději se rozpoutá boj. Ciri se podaří utéct portálem ve věži Racka. A tehdy jako na znamení začne Nilfgaard postupovat a zabírat nová území. Království padají jako sirky a nikdo jim nemůže pomoci. Proti Nilfgaardu nikdo nemůže zvítězit.

Ciri se mezitím objevuje uprostřed pouště, kde se jí povede „ochočit“ jednorožce. Společně putují na konec pustiny. Ale když si Ciri myslí, že nejhorší má za sebou, je polapena. Podaří se jí utéct a díky výcviku na hradišti zaklínačů se dostane pod ochranu banditů – Potkanů.

„Zrodí se mstitel z mé krve! Povstane ze zhanobené Starší krve ničitel zemí a národů! On pomstí má muka! Smrt, záhubu a pomstu vám všem a pokolením vašim!“

Falka na hranici

Sapkowski neztratil svůj smysl pro humor. Dokáže čtenáře zaujmout a nepustit. Je pravda, že tento díl mám o trochu radši než Krev elfů. Nechybí magie, politika, boj, krev a osud.

Od krve máš ruce, Falko,

od krve máš šat.

Shoř, shoř, Falko!

Za všechny svoje zlé činy,

v mukách, v ohni budeš plát!

Dětská písnička zpívaná při pálení loutky Falky během svátku Saovine (Samhain)

Knihu hodnotím 100%

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *