Stojí za to přečíst

10 knih, které stojí za přečtení.

Jako první uvedu velmi známou knižní klasiku.

1. Obraz Doriana Graye – Oscar Wilde

Kouzelný obraz, věčné mládí, zkažená duše. Recenzi si již můžete přečíst v samostatném článku.

dorian_gray-4

2. Urban Games – Andrew Thomas Jurasek
Prvotina mladého českého autora, která obsahuje vše, co kvalitní dystopie potřebuje. S autorem se dokonce známe.

Podtitul :“Hry, při kterých půjde o život.“ je velmi výstižný. Píše příběh z mnoha pohledů, takže není jisté, kdo přežije všechny úkoly. Ponořte se do napínavého děje, který překvapí. Kniha vyšla zatím jen v elektronické podobě (http://www.bezvydavatele.cz/book.php?Id=709). A není tam žádná „Mařena“.

tzii

3. Zaklínač II. – Meč osudu – A. Sapkowski

Zaklínače nelze opomenout. První a druhý díl je plný nádherných fantasy povídek, které člověka pohltí a nepustí. Některé jsou adaptacemi na velmi známé pohádky.

4. Výprava za hrdinstvím – A. Sage

Čtvrtý díl sedmidílné série o čarodějnickém učni se mi líbil ze všech nejvíce. Je pravda, že bez předchozích dílů stěží pochopíte zápletku, ale jinak velmi vydařená kniha. Knihu jsem četl nějaký ten rok zpátky a teď s odstupem času ji beru jako oddechovou knihu, která je plná magie a nadpřirozena. Kniha je určena pro mladší čtenáře.

5. Harry Potter a Tajemná komnata – J. K. Rowling

Tuto sérii nemusím vůbec představovat a byl bych blázen, kdyby se nezapsala do Top 10 knih. Asi každý pravý fanoušek vždy doufal, že jednou objeví ve schránce dopis z Bradavic. I když první díl byl hodně vydařený, druhý díl má přece jen něco víc. Musím uznat, že filmová adaptace tohoto dílu se mi moc nelíbila, ale kniha byla úžasná.

6. Eragon a ostatní díly série Odkaz dračích jezdců

Tuto tetralogii jsem zařadil do Top 10 knih na přání mého spolužáka. Mně osobně se moc nelíbila a námět mě nezvedl ze židle, ale podle ohlasů si toto místo zaslouží.

7. Letopisy Narnie: Čarodějův synovec – C. S. Lewis

Opět sedmidílná série knih, které jsou určené spíše mladším čtenářům. První díl je moje srdcovka a vždy si ho rád přečtu.

8. Jeho temné esence – Philip Pullman

Tato trilogie (Zlatý kompas, Jedinečný nůž a Jantarové kukátko) si zaslouží čtenáře. Příběh Zlatého kompasu znáte asi z filmového zpracování. Je pravda, že knihy jsou velmi obsáhlé, ale nápaditý děj za to stojí.

 

9. Hobit – J.R.R. Tolkien

Opět kniha, která se dočkala filmového zpracování. Tento příběh je velmi oblíbený. Ani v této knize se čtenář nevyhne autorovu popisu krajiny, který je mnohdy až moc dlouhý. Ale stále je to ten autor, který se zasloužil o rozvoj fantasy.

 

10. Hunger Games – Suzanne Collins

Musím tuto trilogii představovat?  Série, která nadchla tolik lidí, to snad nepotřebuje. Pokud nechcete číst (pouze 300 stran), koukněte se na filmové zpracování, které patří k těm lepším.

Mockingjay

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *