Nestůjte v koutě a budete se cítit nekonečně

Po dlouhé době jedna recenze na knihu Ten, kdo stojí v koutě. 

Ten, kdo stojí v koutě ( The Perks of Being a Wallflower)

Stephen Chbosky

nakladatelství Brio (2012)

12+

Asi by mě nikdo z vás netipoval na tento druh knihy. Jenže, když čtete v jednom kuse fantasy, prostě potřebujete na chvíli oddech. Na knihu mě nalákal film (Charlieho malá tajemství).

„A přísahám, že v ten okamžik jsme byli nekoneční.“
(str. 45)

Kniha je velmi oblíbená po celém světě. Byla vydaná roku 1999, ale k nám se dostala až roku 2012 (společně s filmem). Je psaná formou dopisů, což je určitě pro mnohé vítaná změna. Navíc není ani moc dlouhá (212 stran), což byl taky důvod, proč jsem po ní sáhl.

174516_big

Anotaci a děj tu nebudu prozrazovat, jen přispěji svým názorem do již velké kupy recenzí. Děj si totiž můžete najít na netu a i film je celkem věrný.

Takže můj názor. Jednou větou? Podcenil jsem ji. Ano je to tak, z obyčejné „oddechovky“ se nakonec vyklubala kniha plná zvratů, hlubokých myšlenek. Nevím, čím to je, ale nemám slov. Kniha se tak těžko popisuje. Řeší mnoho témat, které jsou ve společnosti i dnes tabu. Není to tuctová kniha, kterých jsou plné regály knihkupectví, ani nemá tu slavnou a velmi přeceňovanou známku „světový bestseller“, ale přece jen si zaslouží čtenáře.  A jak řekl Charlie: „Má nejoblíbenější kniha je ta, kterou jsem četl naposledy.“

https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/174516_big.jpg

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *