Legendární tvůrce hudby!

Jeho písně zná každý. O tom nemůžeme pochybovat. A o kom že je to vlastně řeč? Přece o muži jménem Hans Zimmer.

Hans Zimmer pochází z Frankfurtu (narodil se roku 1957), z čehož logicky vyvodíme, že je Němec. Jakožto geniální skladatel je oceněn Oscarem, cenou Grammy a dvěma Zlatými Glóby.

A jak tento německý mistr započal svou hvězdnou kariéru? Přeci hraním na klávesy a syntetizátory v kapelách Ultravox a The Buggles.

Jeho hvězda však nadále stoupala, a tak se již roku 1980 stal asistentem skladatele filmových soundtracků Stanleyho Myerse. Jeho pravý debut přišel však až roku 1988 díky napsání soundtracku do filmu Rain Man – díky tomu získal první nominaci na Oskara.

A jaké další písně nám tento geniální skladatel nadělil? Je zbytečné se ptát – například soundtrack k Pirátům z Karibiku zná každý. Je pojmenován příhodně He’s Pirate.

Těžko bychom hledali filmy (a hry), ve kterých účinkuje jeho hudba, a přesto byly nevýdělečné. Právě on složil hudbu do jedněch z nejlepších filmů světa. Jmenujme si například bojovného Gladiátora z roku 2000, nadále třeba apokalyptický Počátek z roku 2010.

Nebo kdo by neznal nejslavnějšího anglického detektiva Sherlocka Holmese? I k tomuto filmu z roku 2009 složil Hans Zimmer hudbu.

Hans se však nebojí ani komedií. Jeho hudbu z Já, padouch si jistě pamatujete. Nebo oblíbenou animovanou Kung-Fu Pandu.

Hans nezahálí ani v současnosti. Předminulý rok složil hudbu k jednomu z nejlepších filmů – k slavným Rivalům. A i minulý rok se činil. Interstellar (DOPORUČUJI VIDĚT!!!!) nese jeho hudbu též. A věřte mi, že tento film opravdu musíte vidět hlavně kvůli hudbě. Ta z filmu dělá nezapomenutelnou věc.

Abychom to zakončili a já Vás nezdržoval od Vašich povinností, Hans Zimmer je skvělý. Každá z jeho písní je hit a pro mě je největším skladatelem hudby ve filmech… Doufám, že pro Vás také 😉

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *