,,Když chceš, tak to dokážeš“

Dne 24.9.2015 navštívil naší školu Radoslav Banga, kterého známe spíše pod pseudonymem Gipsy.  Radoslav Banga je rapper, zpěvák, textař a hudebník romského původu.

Od roku 2011 cestuje po školách s novým druhem prevence. Jeho program se nazývá „Když chceš, tak to dokážeš“. Inspiruje stovky studentů nejen ze základních škol. Ke komunikaci s žáky používá „jejich“ jazyk.  Mluví s nimi jako se sobě rovnými, jako kdyby byl ve stejné věkové skupině jako oni. Přednášku, která poukazuje na šikanu, xenofobii, rasismus, násilí a na nebezpečí drog a alkoholu, prezentuje velmi zábavnou a naučnou formou. Používá zkušenosti ze svého života a celý program doplňuje několika svými písničkami.

DSCF4303

Myslím si, že tato přednáška mnohé z nás motivovala a Gipsy nám dokázal, že svět není pouze černobílý. Velká část žáků z naší školy tohoto velmi talentovaného rappera předtím neznala, avšak i přesto nám všem byl velkou inspirací.

DSCF4286

Odnesli jsme si několik důležitých věcí.

Když chceš, tak to DOKÁŽEŠ!

Jsou překážky, za které si můžeš sám.

A jsou překážky, za které nemůžeš.

Buď tím, kým chceš být, nebuď ovce!

Neplýtvej časem!

Vždycky máš alespoň malou naději!

Po ukončení programu se Radek s několika z nás vyfotil a rozdal několik autogramů.

Gipsy

Nechyběla ani velká skupinová fotka.

DSCF4321

Děkujeme Radkovi Gipsymu Bangovi za inspiraci a za návštěvu naší školy. 🙂