Illumináti jsou jen slabý čajíček

Asi jedna z nejzáhadnějších megalitických staveb na světě má své stoupence. Kdo jsou stoupenci Posvátných?

Odkaz Stonehenge (The Stonehenge Legacy)

Sam Christer (pseudonym)

Nakladatelství Knižní klub

Počet stran je 366

Počet kapitol: 191

„Nesuď knihu podle obalu.“

Tuhle větu asi každý zná, ale nebýt dokonalé obálky od Knižního klubu, asi bych po knize ani nesáhl. Už jen proto, že je to detektivka, které zrovna nemusím. Po recenzích na databázi knih jsem neměl nějaká vysoká očekávání, ale po napínavém „Prologu“ a pár dalších kapitolách jsem věděl, že tohle bude něco pro mě. Autor je často srovnáván s Danem Brownem (ano, autor knihy Šifra mistra Leonarda a mnoha dalších), což jsem nepochopil. Je sice pravda, že je tam nádech onoho nadpřirozena a nějaké tajné společnosti (a nemyslím Illumináty), ale jinak je to něco jiného. Autor má svůj nezaměnitelný styl psaní. Tato kniha se mi rozhodně líbí více než již zmiňovaná kniha od pana Browna.

A pokud by se i někomu dalšímu zamlouval styl psaní tohoto autora, mám dobrou zprávu. Má další dvě knihy (Tajemství Turínského plátna a Kodex Camelot).

A o čem kniha je?

Již od neolitu existuje skupina, která si říká „Stoupenci Posvátných“. Během slunovratů se koná rituál Obnovy, kdy musí být Posvátným přinesena lidská oběť. Jenže jednou z těchto obětí se stane slavná Caitlyn Locková, dcera slavné herečky a vítězka populární televizní soutěže. Policii přivede na stopu až Gideon Chase, který nalezne deníky svého otce. Ty jsou plné informací o Stoupencích. Nakonec se rozhodne k nim přidat..

Když nastane čas na obětování, Gideon odvede Caitlyn tajnou cestou na svobodu. Caitlyn je zachráněna, Svatyně Posvátných je zničena a rituál Obnovy nedokončen.

Konec mě hodně překvapil, jelikož jsem čekal, že Caitlyn obětují a policie je nedopadne, celou dobu to tak vypadalo, a na posledních stránkách ji zachrání.

Kniha je velmi čtivá. Děj ubíhá velmi rychle a popisy rituálů jsou velmi zajímavé.

Knihu hodnotím 90%/100%

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *