Fyzioterapie + balet = učitelka???

Paní učitelka Zuzana Červová. Pro někoho noční můra, pro někoho inspirace. Názory jsou různé. Co si ale myslí ona o žácích? Máme zde další rozhovor! Tentokrát s paní učitelkou Zuzanou Červovou.

• = otázka
  • Jaké předměty učíte?

Tělocvik, zeměpis, němčinu, výchovu ke zdraví, snad je to všechno.

zem

• Jaké byly Vaše oblíbené předměty, když jste Vy chodila na základní školu?

Tělocvik, jazyky, ale celkem všechno se dá říct.

• Jaké máte záliby?

Sport, cestování, četba, hudba, balet a chalupaření.

balet

• Jezdíte s žáky na sportovní akce a hodiny tělocviku s vámi jsou docela náročné. Myslíte si, že fyzická zdatnost a výkony v tělocviku se na naší škole zlepšily?

Myslím, že jo.

• Z jakého důvodu jste se rozhodla být učitelka?

Nechtěla jsem být učitelka. Chtěla jsem dělat fyzioterapii, ale na naší škole se otevřelo studium, až když jsem končila.

• Učila jste i na jiných školách, nebo jen na té naší?

Učila jsem na mnoha školách.

• Myslíte si, že jste mezi žáky oblíbená?

To netuším, já myslím, že budu nějaký průměr.

• Jaký je Váš názor na žáky naší školy?

Je tady klidné prostředí, pokud můžu srovnávat s jinými školami, tak mi připadá, že jsou tu lepší vztahy.

• Žáci ve Vašich hodinách většinou slyší, že nemají všeobecný přehled. Jak by měl podle Vás vypadat všeobecný přehled žáka základní školy?

To je hrozně těžká otázka. Musejí číst a skládat to jako puzzle.

• Co byste chtěla vzkázat žákům naší školy?

Aby cestovali. Poznávali svět, naučili se jazyky a pochopili, že je zapotřebí kuráž obecně do života a hlavně velká pokora. 🙂

svět

Ještě jednou děkuji paní učitelce za rozhovor. Myslím si, že z poslední odpovědi bychom si měli vzít všichni příklad.