Dítě Starší krve

Ona je Smrt. Ona je Dítě Starší krve. Všechno hoří a ona je jedinným dědicem padlého království.

 Zaklínač III. – Krev elfů
Andrzej Sapkowski

Leonardo 2011

Andrzej Sapkowski je králem slovanského fantasy. Jeho jméno je zárukou kvalitní fantasy dobrodružné knihy, která je zaručeně plná boje a krve.

Jak jistě víte, nedávno (podzim 2014) byl vydán po mnoha letech nový díl Zaklínače, Bouřková sezóna, který má být dle recenzí plný zvratů. Ale zpět ke třetímu dílu.

Tato kniha je oproti předešlým dílům prvním románem.  Ze začátku máme jednu dějovou linku, která se posléze rozdělí.

20150211_124256~2

 Pokud jsi fanoušek a nečetl jsi knihu, nepokračuj!!!

Cintra padla. Královnina vnučka Ciri utíká z hořícího města a zachránila si život. Ti co věří, že je naživu, ji s plným nasazením hledají. Jedni proto, aby s ní uzavřeli sňatek, druzí, aby ji zabili a zničili tak hrozbu.

Ciri je pro zaklínače Geralta Dítě osudu. Po pádu Cintry je odvezena zaklínačem do zaklínačského hradiště Kaer Morhen. Zde se Ciri naučí zacházet s mečem a dostane základy zaklínačské nauky. Když na hradiště přijede čarodějnice Triss Ranuncul, je zjištěno, že Ciri má dar. Je Zřídlo. Geralt ji odveze do svatyně Melitené, kde se ji později ujme mocná čarodějnice Yennefer, která ji začne učit.

Mezitím jde pátrat po muži jménem Rience. Nakonec se s ním i utká, ale pomocí magie je zastaven.

A nová válka je na spadnutí. Proto opouští Yennefer a Ciri svatyni, protože Yennefer ji chce přihlásit na školu pro čarodějnice.

A co bych dodal? Sapkowski opět nezklamal a utvrzuje čtenáře, že mu byl dán „Dar“ výřečnosti. Ani na chvíli jsem se nenudil. Autor se nebojí používat vulgarismy, které přidávají reakcím na skutečnosti.

Opět nechybí krev, boj, „nelidé“, boje o moc a magie. Je to starý dobrý zaklínač. A co se rozsahu kapitol týká, oproti předešlým knihám  se moc nezměnilo (cca 50-60 stran).

Dávám knize 100%, jelikož je to užasná kniha.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *