Co máte a ani o tom nevíte

Napadlo vás někdy, jak asi vypadá váš smartphone uvnitř? Jestliže ne, pojďte se podívat.Nokia-Lumia-520-Red-6

 

Procesor

Ačkoliv to mnoho lidí neví (nebo si to nepřipouští), nejdůležitější na smartphonu není operační systém, ale procesor. V zásadě dnes procesory pro smartphony vyrábí pouze dva velcí výrobci a to Qualcomm a MediaTek, i když někteří velcí výrobci smartphonů (např.: Samsung, Huawei…) si vyrábějí procesory pro své modely sami. Procesor v kombinaci s operačním systémem zajištuje rychlost a plynulost telefonu, přičemž nejnáročnějším operačním systémem je Android, který se dá u smartphonu do 5000Kč použít pouze v případě, že do něj bude nainstalováno pouze malé množství aplikací. U levnějších smartphonů je lepší volbou Windows.

qualcomm-snapdragon

Displej

Pravděpodobně nejrozbitnější, ale také nejdůležitější součást moderního smartphonu. Na trhu mobilních displejů působí více firem, avšak nejvíce se používají skla od firmy Gorilla Glass. Až doposud se používalo téměř výhradně speciálně tvrzené sklo, avšak nyní se začínají ve velkém používat skla safírová, která se dají poškrábat pouze diamantem.

5260_5682

 

Baterie

V současnosti největší Achillova pata smartphonů, jelikož zatímco klasický tlačítkový mobil vydržel na danou baterii bez problému pět dní, pak moderní smartphone vydrží na úplně stejnou baterii pouhý jeden den i méně. Výdrž baterií se udává v miliampérhodinách a v současnosti se většinou pohybuje mezi 1500 mAh až 3000 mAh.

41h54wgyr4l._sy300_

 

Reproduktor a mikrofon

Dvě součástky, bez kterých by žádný mobilní telefon nebyl telefonem. Reproduktory i mikrofony si vyrábí téměř každý výrobce smartphonů sám a opět kvalita záleží především na ceně, ovšem ne nutně.

1007575

Autor: Lukáš „Chlupatá velryba“ Franta (umělecké jméno)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *