BLANKA MATRAGI

     Jistě už jste toto jméno slyšeli. Možná si ale nedokážete vzpomenout v jaké souvislosti. Jedná se o českou módní návrhářku.

image

     Blanka rod. jm. Kyselová se narodila 20.2.1953 ve Světlé nad Sázavou. Vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě, protože chtěla jít v otcových stopách. Vyučila se tedy jako brusička skla. Poté vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze obor oděvní výtvarnictví a získala titul Akademická malířka. Zde se začala rozvíjet její kariéra. Vyhrála návrhy pro Letní olympijské hry v Moskvě, vdala se za Dr. Ing. Makrama Matragiho a společně se přestěhovali do Libanonu. Později si otevřela svůj vlastní salón a za krátkou dobu byla velmi uznávaná nejen v oblasti Perského zálivu. Její do detailu vypracované róby se proslavily hlavně v okruhu perských princezen. Roku 1997 se Blanka Matragi vrací zpět do Čech a pořádá zde módní přehlídky. Obdržela cenu Salvadora Dalí a získala titul Významná česká žena ve světě. V roce 2011 pořádala módní přehlídku k 30. výročí vlastní tvorby. Dodnes navrhuje dál a dál nové šaty.

image
Blanka Matragi je velmi uznávanou módní návrhářkou. Z jejích šatů se až tají dech. Více se dozvíte na oficiálních stránkách www.blankamatragi.cz .

image

image

image

image

image

image

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *