Andělé smrti

Vražda nebo nehoda? Závist či pomsta ?

Autor : Meg Cabotová

Nakladatelství : Knižní klub

Počet stran : 200

Rok vydání : 2001

O autorce

cabot_meg

Meg Cabotová, celým jménem Meggin Patricia Cabot

* 1. února 1967, Bloomingston, Indiana, USA

Americká spisovatelka a ilustrátorka

Vystudovala výtvarné umění a přestěhovala se do New Yorku  se záměrem stát se profesionální ilustrátorkou. To jí ale nevyšlo, a tak si v roce 1991 našla práci jako asistentka ředitele vysokoškolské koleje na New York University a začala psát romány.

Jedná se o autorku více jak 40 knih pro děti, mládež i dospělé. Mezi její nejznámější díla patří Princezniny deníky, které posloužily jako námět pro dva hollywoodské romantické filmy režiséra Garryho Marshala roku 2001 a 2004.

1. dubna 1993 se v Itálii provdala za finančního publicistu a básníka Benjamina D. Egnatze.

Společně se svým manželem  žije střídavě v New Yorku  a Key West .

Děj knihy

Mediátor je esoterický název pro prostředníky mezi světem živých a mrtvých. Mediátoři jsou považováni  za průvodce duší mrtvých, jež po smrti nedokáží přejít na druhý konec. A takovým mediátorem je i šestnáctiletá Suze , která se přestěhovala se svojí mamkou za jejím přítelem a jeho syny do Kalifornie.

Tady se zrovna nedávno zabili 4 mladí, nadaní studenti soupeřící školy při autonehodě .

Suze, Otec Dominik (který je také mediátorem) a Jesse, bývalý majitel domu (v kterém nyní bydlí Suze), který zemřel před 150 lety,  zjišťují že to nebyla pouhá náhoda, ale úkladná vražda. Tu spáchal Suzinin šílený, inteligentní  spolužák Michael, který se chtěl pomstít za svou sestru , která na jejich večírku spadla opilá do bazénu a nyní leží v komatu a nejspíše už se neprobudí.

KNIHU HODNOTÍM  95 %

Knihu doporučuji všem, co mají rádi trochu tajemna a přeji skvělou zábavu při čtení !